• Kalkulator
  • Jak przygotować

FORMAT

mm mm
A3A4A5A6DL

NAKŁAD

Materiał

KolorystykaWykończenie

cięcie na użytki przy pomocy gilotyny lub plotera stołowego


Bigowanie to proces introligatorski, który polega na ułatwianiu zginania papieru w określonym miejscu. Wykonuje się je poprzez wytłaczanie specjalnych rowków na powierzchni materiału. Rowki te osłabiają strukturę materiału w danym miejscu, co sprawia, że łatwiej się go składa bez pękania lub załamań.


Laminacja to proces polegający na pokryciu papieru lub innego materiału cienką warstwą folii plastikowej. Folia ta jest przyklejana do papieru pod wpływem temperatury i ciśnienia, tworząc trwałą i ochronną powłokę.


Zaokrąglanie narożników papieru to przydatna technika, która może nadać dokumentom, wizytówkom, ulotkom i innym materiałom drukowanym bardziej profesjonalny i estetyczny wygląd. Do ręcznego zaokrąglania narożników używa się specjalnego narzędzia zwanego zaokrągłaczem narożników.


Dziurkowanie papieru to częsty proces wykonywany w biurach, szkołach i innych miejscach, gdzie potrzebne jest oprawianie dokumentów. Wykorzystuje się ten proces również do wykonywania dziurek w metkach lub zawieszkach.


Złote nity to popularny wybór do nitowania oczkowego, ponieważ nadają materiałom drukowanym elegancki i luksusowy wygląd.


Taśma dwustronna to wszechstronne narzędzie, które może być używane do łączenia różnych materiałów, w tym papieru, kartonu i plastiku. W poligrafii taśma dwustronna jest często stosowana do mocowania elementów graficznych, plakatów, zdjęć i innych materiałów do różnych powierzchni. 

Proces ten jest przydatny do stworzenia różnego rodzaju standów, obwolut i opakowań. 


Hotstamping bezmatrycowy, znany również jako hotstamping cyfrowy lub sleeking bezmatrycowy, to nowoczesna technika uszlachetniania druku, która pozwala na nanoszenie folii metalicznej lub barwnej na wydruki bez użycia tradycyjnych matryc. W przeciwieństwie do konwencjonalnego hot stampingu, który wymaga wytworzenia matrycy dla każdego wzoru, hot stamping bezmatrycowy wykorzystuje cyfrowe pliki graficzne do definiowania obszarów, które mają zostać poddane tłoczeniu.

Druk cyfrowy z bezmatrycowym hotstampingiem (zwanym także sleekingiem) wybranych elementów składa się z czterech procesów:

  • Druk cyfrowy na papierze elementów tła.
  • Laminowanie za pomocą specjalnej folii matowej typu Softtouch (matowa folia o aksamitnej powierzchni)
  • Nadruk elementów maski do hotstampingu
  • Laminowanie z użyciem specjalnej folii do złoceń (elementy zadrukowane w poprzednim procesie przyjmą folię kolorową, pozostałe nie)

Z uwagi na wpływ każdego z etapów produkcyjnych na geometrię i kształt arkusza drukowego, idealne dopasowanie elementów uszlachetnianych do elementów tła jest niemożliwe. W skrajnych przypadkach różnica w położeniu (niedopasowanie) może wynosić do 2 mm.

Podczas przygotowywania projektu do tego uszlachetnienia, należy wziąć pod uwagę potencjalne przesunięcie elementów złoconych, aby nie miało ono znaczącego wpływu na ostateczny efekt wizualny.

Hotstamping stosujemy wyłącznie na laminacji Softtoch, najlepiej stosować także papier kredowy 350g mat.


Perforacja papieru to proces polegający na tworzeniu rzędów otworów lub nacięć w arkuszu papieru, co ułatwia jego rozdzielanie wzdłuż tych linii bez użycia nożyczek. Perforacja jest często stosowana w drukarni do tworzenia różnego rodzaju materiałów markegingowych jak kupony czy bony. 

Perforacja jest wykonywana po liniach prostych, od brzegu do brzegu użytku, nie wykonujemy perforacji fragmentarycznej.


Usługa personalizacji wydruku polega na modyfikowaniu standardowych wydruków w celu dostosowania ich do indywidualnych potrzeb klientów. Oznacza to dodawanie do wydruków zmiennych danych, takich jak imiona, nazwiska, adresy, numery telefonów, kody QR, logo, grafiki i inne informacje, które są specyficzne dla danego odbiorcy.
Przy wysyłce przez firmę kurierską termin dostawy wydłuża się o 1 dzień.
fb